25 лютого в м. Вінниця відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну річки Південний Буг на час пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2020 року. У засіданні з доповіддю виступив начальник відділу техногенно-екологічної безпеки РОВР у Миколаївській області Туз Руслан, який зазначив, що при встановленні режимів роботи водосховищ вкрай важливим є врахування прогнозу водності та поточної водогосподарської обстановки з метою забезпечення раціонального використання наявних водних ресурсів. Стійкий недобір опадів у осінньо-зимовий період (у межах 50-70 % норми) визначив низьку водність більшості річок Миколаївської області. Також Руслан Туз зауважив, що фактичні витрати води в лютому місяці по водпостам області значно менші за норму та складають орієнтовно 25 - 38% від норми.
За даними Укргідрометеоцентру на всіх річках басейну Південного Бугу склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Існує висока ймовірність формування низької водності річок у весняно-літній період, яка може обмежити можливості наповнення природним стоком середніх і малих водосховищ, ставків різних форм власності.
Руслан Туз звернув увагу, що завжди існує ймовірність формування у весняний період суто дощових паводків, які можуть мати «швидкі» негативні наслідки, та поінформував учасників засідання про стан готовності РОВР у Миколаївській області до пропуску паводків.
Спеціалісти БУВР Південного Бугу поінформували присутнії про поточну водогосподарську обстановку, якість поверхневих вод в басейні Південного Бугу, гідрометеорологічні умови, що склалися та прогноз водності на березень-квітень 2020 року.
По закінченню засідання розглянуто пропозиції учасників Міжвідомчої комісії та узгоджено режими роботи водосховищ комплексного призначення району басейну річки Південний Буг на час пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2020 року.