Щорічно 22 травня відзначається День Південного Бугу. Це свято було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.
Південний Буг – дивовижно мальовнича річка, особливо в середній і нижній течіях, де вона продирається крізь кристалічні породи Українського щита, формуючи фантастично мальовничі скелі, пороги і перекати. Перша згадка про Південний Буг зустрічається в працях давньогрецького історика Геродота, який описав річку у V ст. до н.е. Протягом віків назва річки змінювалась: давні греки називали її Гіпаніс або Іпаніс, турки – Ак-Су, що в перекладі означало «біла вода», слов’яни нарекли річку - Богом.
Річка Південний Буг бере свій початок на Волино-Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області та впадає у Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Басейн Південного Бугу розташований у межах лісостепової та степової зон на території семи областей України: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Площа басейну становить 63700 кв. км, довжина – 806 км.
Близько 40 км Південного Бугу зберігається в межах національного природного парку «Бузький Гард», це складає близько 1/20 від загальної довжини річки. З метою виховання у місцевого населення та туристів співробітниками парку протягом всього року проводяться різноманітні природоохоронні заходи, акції та тематичні уроки. Для покращення екологічного стану Південного Бугу та його притоків проводиться моніторинг якості поверхневих вод, реєстрація видового різноманіття флори та фауни, регулюється режим використання водних біоресурсів.
Кожна збережена краплина води – це шанс на життя. Збережемо Південний Буг для майбутніх поколінь!
Тож подорожуймо разом онлайн Мигійськими порогами, скелястому каньйону на річці Південний Буг від міста Первомайськ до с. Олександрівка Миколаївської області.