You are here

18 вересня - Всесвітній день моніторингу води!

Submitted by elena on Птн, 09/18/2020 - 10:49

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води. Традиційний захід цього Дня - взяття проб води у різних водоймах нашої планети для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. Бажаючим пропонується провести ряд нескладних тестів з визначення якості води у місцевих річках, озерах та інших джерелах.

Адже вода – елемент, без якого не з'явилася б життя на Землі. Людський організм, як і все живе, не може існувати без живильної вологи і складається на 3/4 з води. Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від хвороботворних бактерій і вірусів, тому увага до її якості – важливе завдання кожного жителя планети, який думає про своє здоров'я і довголіття. 

Питний та господарський водозабір - важливіший аспект сучасного комфортного та технологічного життя. Наявність води у крані 24/7 дає масу господарських зручностей. Однак якість цієї води є вирішальним фактором, як для здоров'я людського організму так і здоров'я зрошуваних полів. Засвідчитися у якості, або небезпеці, допомогає моніторинг води у водозабірних точках нашої області.
15-17 вересня експерти Лабораторії вод та грунтів Регіонального офісу водних ресурсів Миколаївської області, здійснювали контрольний вересневий водозабір питної води нашої області.
3 дні та 650 км пробігу до 6 мальовничих об'єктів у достатньо неприступних локаціях - все задля контролю безпеки та якості! І нехай моніторинг якості води стане доброю традицією і для вашої родини.

І, звичайно ж, у Всесвітній день моніторингу води хочеться побажати всім самих чистих водойм!