Сьогодні, 18 листопада, у новітньому та вже звичному онлайн-форматі відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при Миколаївській ОДА, участь у котрій взяв начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Руслан Туз.
В ході засідання було продемонстровано 5 проєктів Генеральних планів та зонування території сіл Миколаївської області, їх звіти про Стратегічну екологічну оцінку, а також 2 проєкти Детальних планів ділянок для зміни цільового призначення. Участь фахових спеціалістів водної галузі у таких засіданнях є ключовою для грамотного завершення містобудівної проєктної документації. Рівень підходу та компетенція проєктантів широко варіюються, та для того, щоб у замовників у подальшому все було гладко.
В нашій компетенції саме водна складова, а саме: аналіз наявності великих і малих водних об’єктів, що є складовими компонентами генплану, або дотичні до його меж. Аналізується дотримання їх водоохоронних і прибережних захисних смуг, згідно Водного кодексу та всіх аспектів містобудівної документації. Також, беруться до уваги особливості системи водопостачання та каналізації у населених пунктах. За наявності останньої вивчаються очисні споруди та їх відповідність санітарним вимогам.
Опісля, в разі повної, або близької чистоти проєкту виноситься погодження, та можливі зауваження і поради для коригування Генпланів. В іншому разі ми не погоджуємося з проєктом, через невідповідність та грубі порушення. Як зазначає Руслан Васильович, ця на перший погляд, «тягомотна» та паперова процедура, що, до того ж, потребує максимальної уважності та відповідальності, несе ключову роль для контролю добросовісності розробників проєктів та у подальшому не було проблем, а сам проєкт впроваджувався швидко та якісно!