You are here

За воду треба платити!

Submitted by elena on Втр, 11/24/2020 - 15:23

Цьогоріч погода у нашому регіоні була з регулярним сюрпризом. На початку вегетаційного періоду нас накрили затяжні дощі, що призвело до скорочення об’ємів поливу в травні-червні. Протягом же наступних трьох місяців погода була виключно без опадів. Тож, для забезпечення водопостачання на сільськогосподарські угіддя працівники Миколаївського міжрайонного управління водного господарства доклали чимало зусиль.

Одним з клієнтів на водопостачання став підприємець О.С. Бондарчук, котрий у березні уклав договір з Миколаївським міжрайонним управлінням на водопостачання та якісно отримував його впродовж усього сезону, згідно умов договору.

Не дивлячись на чинний договір, 19 вересня робітники ММУВГ зафіксували з боку підприємця незаконний забір води без обліку кількості. Співробітники поліції затримали порушника та відкрили провадження за адміністративне правопорушення з відповідним штрафом. Спеціалісти експлуатаційної дільниці розрахували несанкціонований забір на 2500 м2 води, котрі вилились у штраф в розмірі 3.6 тис. грн., що перевищує вартість води, якби підприємець працював у законному полі.

Однак, такі ситуації не є виключенням і вже 7 жовтня сталася ситуація значнішого масштабу на Південно-Бузькому зрошувальному каналі поблизу села Зелений гай. Частина бетонного облицювання каналу була зруйнована, що спричинило масштабний витік води у бік розташованого поблизу ставка. Судячи з характеру та розміру пошкодження, воно було спланованим, але, на жаль, причетні особи не були встановлені. Поліція продовжує вести слідство.

Масштаб пошкодження та потужність зрошувального каналу зумовили відчутне порушення режиму його роботи, а саме: втрату 20 700 м3 води на суму 30 000 грн. Сумарні збитки, включаючи ремонт облицювання каналу, склали більше 34 тис. грн.!

Дорогі друзі!

Водні ресурси нашої планети, країни, регіону, незважаючи на візуальну велич та неосяжність, є вичерпними. Дбайливе ставлення до них – це піклування про наших дітей, онуків та наступні покоління.

Якщо ви бачите правопорушення – будьте свідомі, фіксуйте його та терміново звертайтеся до компетентних органів!