Екологічна стратегія розвитку країни – це один з векторів, що веде державу до реалізації цілей Сталого розвитку, адже експерти впевнені, що це єдиний шлях аби залишити достойний спадок наступним поколінням землян. У жовтні Державне агентство водних ресурсів України надіслало лист про екстрений відбір проб води для виконання вимірювань вмісту забруднюючих речовин у поверхневих водних об’єктах. Мета: встановлення причин відхилення від екологічних цілей та для реагування на запити громадян щодо наявності ризику недосягнення екологічних цілей.
Це завдання згідно територіальної юрисдикції взяла і наша Лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області. Наші кваліфіковані спеціалісти особисто відібрали проби по 4м стратегічним точкам:
Олександрівське водосховище
р. Південний Буг поряд із Южно-Українською АЕС
р. Інгул поблизу села Привільне
Софіївське водосховище.
Отриманий матеріал відправили на тести у Держводагентство на 66 показників. Результати виявили очікувані перевищення по таким гербіцидам як Прометрин та Тербутилазин, що використовуються для пригнічення росту дводольних бур’янів. Джерелами появи їх у річках є загалом дифузні стоки з сільськогосподарських угідь та підприємств. Дані сполуки, не дивлячись на перевищення, є малотоксичними та швидко розпадаються під дією природнього ультрафіолету, тож процес природньої самоочистки річки здатен відкоригувати ситуацію.
Однак, проблема надмірного використання пестицидів та гербіцидів, котрі перезбагачують ґрунти, просочуються у підземні води та витікають у поверхневі, є на сьогоднішній момент ключовою для екологічної меліорації та якісного вирощування плодів сільського господарства. Адже, надмірність, яка виникає через безграмотний та непрофесійний підхід при їх застосуванні, призводить до включення цих речовин у природній колообіг та врешті-решт вони потрапляють у тарілку з нашим сніданком. А оскільки Людське життя і здоров’я є першочерговими інтересами держави – реалізація грамотного та обережного таких токсичних сполук є одним з пріоритетів сучасного сільського господарства.