Заступники начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області Анатолій Грищенко та Дмитро Румик прийняли участь у черговому засіданні басейнової ради Південного Бугу. Басейновою радою розглянуто стан підготовки Плану управління річковим басейном Південного Бугу, проєкт програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод для річкового басейну Південний Буг. Відповідна програма формувались на підставі результатів визначення масивів поверхневих вод, основних антропогенних впливів на кількісний і якісний стан поверхневих вод, у тому числі від точкових і дифузних джерел та реєстру зон, що підлягають охороні. Проєкт програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод узгоджений з відповідними інституціями Українського гідрометцентру.
На 2021 рік у планах збільшення до 50 пунктів моніторингу масивів поверхневих вод: Вінницька обл. – 11 пунктів спостережень, Хмельницька обл. - 4, Миколаївська обл. - 12, Черкаська обл. - 9, Кіровоградська обл. - 13, Одеська обл. - 1 для проведення вимірювань вмісту забруднюючих речовин та визначення хімічного стану.
Голова ради В. Мокін запропонував у наступному році, окрім розгляду питань, пов’язаних з розробленням ПУРБ, приділити увагу аналізу інвестиційного потенціалу та міжнародних проєктів, спрямованих на вирішення екологічних та водогосподарських проблем у басейні р. Південний Буг, передусім поглибити співпрацю з ОТГ. На засіданні басейнової ради затверджено План роботи на 2021 рік з урахуванням зауважень та пропозицій. За пропозицією РОВР у Миколаївській області до Плану роботи включено питання «Розгляд та погодження пропозицій Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області з реалізації державного інвестиційного проєкту «Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області на 2021 рік»