You are here

Відбулась презентація першої частини Плану управління річковим басейном Дніпра

Submitted by elena on Пон, 12/21/2020 - 15:41

18 грудня начальник відділу техногенно-екологічної безпеки, член басейнової ради нижнього Дніпра  Руслан Туз прийняв участь в он-лайн семінарі представлення результатів розробки плану управління річковим басейном Дніпра. На семінарі було продемонстровано досягнення проєкту Водної ініціативи ЄС плюс для країн Східного партнерства (EUWI + ), біля 30 українських експертів, Держводагентства України та БУВР.

Проєкт  EUWI + підтримує підготовку перших розділів ПУРБ Дніпра: характеристика басейну річки в т.ч. розмежування масивів поверхневих і підземних вод, оцінка антропогенних впливів на води, визначення територій що охороняються, екологічні цілі, перша частина економічного аналізу та моніторинг.

Розглянуто результати проведення у вересні 2020 року громадських консультацій на базі розширених засідань чотирьох басейнових рад в басейні Дніпра.

В ході семінару, зазначено, що для розробки програми дослідницького моніторингу у басейні річки Дніпро проводиться хімічних скринінг речовин у водах та біоті, щоб з’ясувати, які забруднюючі речовини для басейну повинні стати предметом моніторингу з 2021 року.

Також, здійснювались заходи з покращення технічної спроможності лабораторій України контролювати якість поверхневих та підземних вод. Семінар пройшов змістовно та продуктивно з відображенням практично корисної в роботі  інформацією.