You are here

Сприяємо запуску інноваційних господарсько-екологічних проєктів

Submitted by elena on Пон, 05/31/2021 - 13:27

Єланецьке водосховище – важливий стратегічний об’єкт Миколаївської області, адже має оптимальну якість води для господарської діяльності.

Одна з проблем господарського використання малих водосховищ, до котрих відноситься і Єланецьке – їх евтрофікація. Надлишковий розвиток водних організмів призводить до заростання водосховищ та замулення дна. Наслідок – вода втрачає свою якість та виходить з експлуатації.

Інноваційним шляхом вирішення таких негараздів є біомеліорація – видалення з водойми надлишкової біомаси шляхом її утилізації з допомогою споживачів-меліораторів, котрими виступають обрані види риб у особливій комбінації (полікультурі) відповідної структури. У такому відповідальному заході, а саме заселенні відібраних представників риб для подальшої біомеліорації прийняли участь представники Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області Руслан Туз, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки та Владислав Андреєв, провідний інженер відділу водокористування та моніторингу вод разом з Держекоінспекцією України,  представниками Територіального органу рибоохорони та водокористувачами, в особі Єланецького МРГ “Мисливець і риболов”.

Оскільки кожна водойма – індивідуальна, то необхідний детальний аналіз продуційних характеристик різних елементів біоценозу водойми, на якому базується майбутній комплекс заходів. Для Єланецького водосховища, у співпраці з Інститутом рибного господарства НААН України, котрі провели детальні дослідження та розробили Режим рибогосподарської експлуатації, Херсонський державний аграрно-економічний університет створив комплекс заходів для оптимізації гідрологічного та гідрохімічного стану технологічної водойми. Тож беручи до уваги науковий підхід спеціалістів, ми впевнені у якісній реалізації цього вкрай важливого господарсько-екологічного проєкту на всі 100!