Саме тут ви зможете отримати:
- Швидке та якісне виконання робіт.
Нашому клієнту достатньо визначити завдання і ми відразу приступимо до роботи. Досвідчені кваліфіковані фахівці розроблять проект будь-якої складності у найкоротші терміни.
- Індивідуальний підхід до кожного клієнта.
Маючи великий досвід співпраці з підприємствами різних сфер діяльності, ми здійснюємо індивідуальний підхід до кожного клієнта, щоб досягти максимального результату.
- Відповідність чинному законодавству України. Документація, що розробляється нами, завжди відповідає нормам чинного законодавства України.
-
Порядок отримання Дозволу на спеціальне водокористування.
-
Щоб побудувати якісну схему для отримання будь-якого дозвільного документа, вважаємо правильним повернутися до витоків.
Актуальна виноска основних понять для тих, хто вперше зіткнувся з питанням, і лаконічне нагадування для професіоналів в даній сфері:
- Спеціальне водокористування — це використання вод для задоволення потреб населення, промисловості, транспорту, сільського господарства та інших галузей економіки, включаючи право на забір води, скидання стічних вод, що перевищує 5 м3 на добу. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами на основі дозволів, які видаються Держводагентством.
- Первинні водокористувачі — суб’єкти господарювання, які мають на балансі власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.
- Вторинні водокористувачі (абоненти) — суб’єкти, які не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та/або скидають стічні води в їх системи на підставі договору на водопостачання (поставку води) і/або водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.
-
Кому потрібно отримувати дозвіл?
Отримувати дозвіл на спецводокористування потрібно всім первинним водокористувачам, а в деяких випадках — вторинним, що здійснюють скид стічних вод у водні об’єкти.
В яких випадках дозвіл отримувати не потрібно?
Звільняються від отримання дозволу:
Підприємства, що здійснюють діяльність, яка не відноситься до водокористування. Перелік таких робіт і видів діяльності визначено статтею 48 Водного кодексу;
Суб’єкти господарювання, які здійснюють забір/використання води в обсязі до 5 м3 на добу (крім води, яка застосовується в якості сировини для напоїв і для фасованої питної води).
Переконалися в необхідності отримання дозволу?
Проконсультуйтеся з представником спеціалізованої організації, яка надає послуги з підготовки і збору пакету документів для отримання дозволу на спецводокористування. Якщо в штаті компанії є кваліфіковані фахівці, а представник докладно інформує вас про актуальні нюанси при проходженні процедури, то вам дуже пощастило, адже далеко не всі деталі можна дізнатися з нормативно-правових документів, тільки практичний досвід може служити гарантом позитивного результату.
Як отримати дозвіл?
Для отримання дозволу на спеціальне водокористування необхідно звернутися у відповідні центри надання адміністративних послуг з Заявою (Наказ Мінприроди від 12.04.2018 № 116, зареєстрований в Мін’юсті 07.05.18 р. під № 567/32019), до якої додаються:
- Обґрунтування потреби у воді з щомісячним нормативним розрахунком водоспоживання та водовідведення (затверджено наказом Мінприроди від 23.06.2017 № 234, зареєстрованим в Мін’юсті 21.07.2017 за №№ 887 / 30755-888 / 30756);
- Опис і схема місць забору води та скидання стічних вод;
- Нормативи гранично допустимого скиду (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти зі стічними водами (в розрахунку на кожен випуск (скидання) окремо);
- Затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств і організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення);
- Копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів цих об’єктів).
-
Для яких суб’єктів господарювання індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (ІТНВПВ) є обов’язковими?
Відповідно до ст. 29 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» технологічні нормативи використання питної води розробляються тільки для підприємств питного водопостачання, погоджуються з обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади АРК з охорони навколишнього природного середовища та затверджуються органами місцевого самоврядування.
Рекомендовано: розрахунок втрат і технологічних витрат здійснювати відповідно до наказів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:
№ 179 від 26.06.2014 р, Зареєстрованого в Мін’юсті 03.09.2014 під № 1062/25839;
№ 181 від 25.06.2014 р, Зареєстрованого в Мін’юсті 03.09.2014 під № 1064/25841.
Істотне спрощення вичерпного переліку документів, що надаються суб’єктам господарювання для отримання дозволу, виключило такий додаток, як «клопотання», на жаль. По сьогоднішній день вплив — далеко не на всіх, будьте пильні і зберігайте спокій.
Актуальну інформацію ви завжди можете знайти на офіційному сайті Держводагентства https://www.davr.gov.ua в розділі «Адміністративні послуги».
Нагадуємо:
Уже більше року дозвіл на спецводокористування можна оформити online!
22.03.2019 р., у Всесвітній день води, в Україні презентували нову електронну послугу.
Портал е-послуг Держводагентства дозволяє всім без винятку оформити дозвіл на спецводокористування в режимі online.
Нова електронна послуга спрощує дозвільну процедуру не тільки для водокористувачів, але й для кожного учасника процесу.
Авторизація на Порталі здійснюється за допомогою сучасних інструментів, а саме через інтегровану систему електронної ідентифікації.
Сьогодні Портал е-послуг Держводагентства є зручною альтернативою паперовим дозволам.
Електронна послуга доступна на сайті e-services.davr.gov.ua, а також на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».
Разом із запуском електронної послуги на постійній основі стають відкритими дані реєстрів дозволів і водокористувачів, які Держводагентство веде з червня 2017 року.
Фахівці РОВР у Миколаївській області виконують роботи у сфері спецводокористування (отримання дозволу на спецводокористування ) для підприємств, установ, організацій, а також громадян-суб’єктів підприємницької діяльності, з подальшим супроводом і отриманням необхідної дозвільної документації в профільних компетентних органах і установах, заощаджуючи Ваш час.