Сьогодні, 17 серпня, відбулась виїзна зустріч заступника начальника РОВР Євгена Пундика та спеціалістів Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області з заступником директора Навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету Миколою Карпенком. Предметом зустрічі було питання взаємодії та співпраці.
Спеціалісти Офісу побували на демонстраційному полі (зрошувальній ділянці), де Микола Дмитрович продемонстрував продукцію сільськогосподарського виробництва, репродуктивного насіння та розповів про технології вирощування зернових, технічних та овочевих культур, серед яких удосконалення технології вирощування насіння гібридів кукурудзи, озимої пшениці в умовах Південного степу, сої, соняшнику та ін.
Південні області України знаходяться у зоні ризикованого землеробства, тому без зрошення отримання високих якісних та стійких урожаїв просто неможливе. Зрошувальні меліорації являють собою комплекс господарських, інженерних та організаційних заходів, направлених на доставку та рівномірний розподіл води на сільськогосподарських угіддях, які у природних умовах відчувають її нестачу. Саме меліорація земель покликана забезпечувати сталий розвиток та інтенсифікацію виробництва сільськогосподарської продукції.
З 21.05.2014 року вперше почали працювати дві нові дощувальні машини «Standart Pivot Zimmatic» (продуктивністю 356 та 335 м³/ год, довжиною 655 та 625 м) на полях аграрного університету загальною площею 277 га. Ділянка складається із 2-х поливних ділянок, площа першої - 145 га, другої - 132 га. Ці землі знаходяться в Миколаївському районі саме в зоні впливу РОВР У Миколаївській області.
Джерелом зрошення є Нечаянське водосховище біля села Мифодіївка Миколаївського району (Кам′янська зрошувальна система). Схема водоподачі: Нечаянське водосховище – накопичувальний басейн «Урожайний» (існуючий) – насосна станція «Урожайна» (існуюча) – магістральний трубопровід стаціонарно улаштований під землею на глибині 1,1 м. Насосна станція перекачки «Урожайна» розташована в 14 км південніше с. Нечаяне, обслуговує 1137 га внутрішньогосподарської мережі господарств Миколаївського району.
Існуюча насосна станція «Урожайна» для Миколаївського національного аграрного університету оснащена двома робочими насосними агрегатами та одним резервним.
Так, для одержання високих врожаїв станом на 17 серпня водокористувачу було подано 265 тис.м3 поливної води.
На сьогоднішній день ми всі розуміємо, наскільки важлива налагоджена робота Офісу щодо своєчасного забезпечення зрошуваною водою водокористувачів.
Ми висловлюємо слова подяки Миколі Карпенку за першокласно організовану цікаву пізнавальну зустріч. Виражаємо також щиру подяку всім організаторам та учасникам заходу та сподіваємось на продовження традиції проведення таких зустрічей у наступних роках.
Керівництву та спеціалістам Навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету бажаємо подальших наукових та творчих здобутків, натхнення та міцного здоров’я!