Посуха останніх років та прогнози кліматологів свідчать про те, що з кожним роком проблема достатньої кількості води поставатиме все сильніше. Особливо гостро питання дефіциту води спостерігається останнім часом в південних регіонах України. Тому одним з ефективних способів вирощування рослин в нестабільних кліматичних умовах є використання краплинного зрошення.
Саме актуальним питанням законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем і були присвячені виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політки.
14 вересня на базі Управління каналів річки Інгулець (УКРІ) у м. Снігурівка Миколаївської області відбулась друга частина виїзних комітетських слухань комітету Верховної Ради України, у якій взяли участь заступник голови Комітету Рудик Сергій, народні депутати Гайду О., Чорноморов А., Нагаєвський А., Перший заступник Міністра АПК Висоцький Т, Голова Миколаївської облдержадміністрації В. Кім, Голова облради Г. Замазєєва, в.о. Голови Держводагентства О. Кузьменков, Голова Держекоінспекції А. Мальований та в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Микоаївській області Дмитро Румик та заступник начальника Євген Пундик. У ході засідання учасники висвітлили питання відновлення зрошення на Миколаївщині.
Крім того, під час засідання обговорили прийнятий за основу законопроект «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», яким пропонується створити передумови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї.
Як зазначив заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів Євген Пундик, що обрахована орієнтовна потреба фінансових інвестицій для реконструкції інфраструктури у Миколаївській області у обсязі 900 млн.грн.
Зокрема, розглядались проблеми відновлення водності річок, їх розчищення. Представники Асоціації водокористувачів звернуло увагу на забруднення Інгульця і прийняття відповідних кроків на наступний поливний сезон. Також обговорювались питання виготовлення проектної документації для фінансування робіт з реконструкції, залучення інвестицій в державну інфраструктуру та тарифоутворення.
Учасники комітетських слухань підтримали включення в рекомендації комітетських слухань звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг стосовно розгляду та вирішення питання щодо переходу водогосподарських організацій на 1 клас споживання електричної енергії.
Проєкт рекомендацій, підготовлений за результатами комітетських слухань, в установленому порядку буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.