You are here

Розвиток зрошення на Миколаївщині на основі співпраці з Ізраїлем!

Submitted by elena on Срд, 11/24/2021 - 10:07

Питання штучного зрошення сільськогосподарських культур є одним з найважливіших напрямків розвитку сектору сільського господарства Миколаївської області, в рамках цього Миколаївська обласна державна адміністрація почала  співпрацю з ізраїльськими фахівцями.

Так, у вівторок, 23 листопада, виконувач обов’язків начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області Дмитро Румик прийняв участь у зустрічі з представниками ізраїльських компаній-розробників та виробників іригаційних систем щодо розвитку системи зрошення у Миколаївській області, яка проходила під головуванням Віталія Кіма, голови Миколаївської облдержадміністрації.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Решетілов, заступник міського голови Миколаївської міської ради Дмитро Лазарєв, радник Міністра аграрної політики та продовольства України Олексій Цуканов, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олена Піскун, виконувач обов’язків начальника Управління каналів річки Інгулець Віталій Курінний, депутат Миколаївської обласної ради, керівник товариства з обмеженою відповідальністю «С-Росток» Миколаївського району Тахір Садрідінов та представник компанії «Нетафім» Сергій Савранський.

А з іноземної сторони в обговоренні взяли учать проєктний менеджер компанії «Рівуліс» Еліша Коламбус, представник компанії «НаанДанДжейн» Йоав Бен Арі та представник компанії «НаанДанДжейн» Нір Нагум Вайман.

На зустрічі обговорювались питання розвитку нашої області, адже зменшення негативного впливу від погодних умов та нарощування виробництва сільськогосподарської продукції значною мірою залежить від розв’язання проблеми штучного зрошення сільськогосподарських культур.

Представники зустрічі побували також на Головній насосній станції Південно-Бузької зрошувальної системи Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області, де зустрілись з  представниками бізнесу, для того, щоб з перших вуст почути, що саме потрібно ринку у питанні зрошення земель.

  

У свою чергу, представниками ізраїльських компаній-розробників та виробників іригаційних систем, які зосереджені здебільшого на крапельному зрошенні, розповіли про те, чим займаються їхні компанії та представили присутнім широкий спектр послуг, які вони можуть надати Миколаївській області.

  

Область зацікавлена у вивченні успішних іноземних практик щодо ведення агробізнесу та запровадження інновацій і готові до активної співпраці.

За результатами зустрічі було вирішено більш детально вивчити ситуацію та пропрацювати питання для того, щоб напрацювати конкретний план дій щодо створення найближчим часом пілотного проєкту по розвитку системи зрошення земель у Миколаївській області.