You are here

Підготовлений до повені та паводків – значить захищений!

Submitted by elena on Срд, 02/23/2022 - 13:26

Проходження весняної повені на річках Миколаївської області  спостерігається переважно в період з  початку березня до кінця першої декади квітня.

       На річках Миколаївської області склалися в поточному році вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. На річках області відсутній основний чинник водопілля – сніговий покрив.  За оперативною інформацією Українського гідрометеорологічного центру  весняне водопілля 2022 року очікується невираженим та нижчим за норму, коливання рівнів води можливі лише за рахунок випадіння опадів.

       Однак, нестабільність погодних умов і ймовірність досить різких їх змін із формуванням інтенсивних дощових паводків, які неможливо передбачити із великою завчасністю, вимагають постійного контролю за водогосподарською обстановкою, її постійного аналізу та виконання підготовчих заходів.

        В РОВР у Миколаївській області діє аналітично-диспетчерський центр запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на водних об'єктах і водогосподарських системах.

 Здійснюється щоденне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.

    Разом з Головним управлінням ДСНС України у Миколаївській області виданий сумісний наказ «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії та взаємоінформування щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, які пов’язані з пропуском повені, паводків, аварій на гідротехнічних спорудах та інших водогосподарських об’єктах, що можуть привести до затоплення, підтоплення або забруднення вод в басейні річок області».

          Погоджений «План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані зі сходом криги і пропуском повені на території Миколаївської області».          

  Для запобігання та ліквідації можливих негативних наслідків повені та паводків регіональним офісом можуть залучатися: 7 бригад у складі 60 чоловік, 21 одиниця техніки (транспортного обладнання та малої механізації), засоби для відкачування води – 8 одиниць, електростанцій (бензогенераторів) – 6 шт.

   Підготовлені аварійні запаси на випадок запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.

         Проведено обстеження стану гідроспоруд 8 водосховищ, які знаходяться на балансі підвідомчих управлінь регіонального офісу, на що складені відповідні акти.

   Спеціалістами регіонального офісу прийнято участь в комісійному обстеженні з ТОВ «ЕМЗА» та Каскадом ГЕС-ГАЕС ВП «ЮУ АЕС» гідротехнічних споруд Первомайського та Олександрівського гідровузлів.

      Також, на запрошення ГУ ДСНС України у Миколаївській області спеціалісти офісу прийняли участь у цільових перевірках стану готовності місцевих органів державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, повені і паводків.

       Стан  гідрологічної та водогосподарської обстановки знаходиться на постійному контролі Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області.

    23 лютого у Миколаївській облдержадміністрації відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації, у якому взяли участь представники Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області:              в.о. начальника Румик Д.В., начальник відділу басейнової взаємодії та техногенно-екологічної безпеки Туз Р.В.

       На засіданні регіональної комісії розглянуто хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 16.02.2018 №37-р "Про заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків на території Миколаївської області". Стан гідроспоруд та водопідйомних гребель на території області.

  

   Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації вирішила, що райдерж-адміністрації та виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад, структурні підрозділи облдержадміністрації, територіальні підрозділи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємства, установи та організації в цілому готові до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році.

 Інформаційна довідка:

   Повінь – це затоплення місцевості внаслідок підйому рівня води в річці, озері, що викликається значним, відносно тривалим підвищенням рівня води і спостерігається щороку в один і той же сезон.

    Паводок – це фаза водного режиму річки, яка може багаторазово повторюватися в різні сезони року, що характеризується інтенсивним, короткочасним збільшенням витрат і рівнів води, які викликаються дощем або інтенсивним таненням снігу під час відлиги.