You are here

Готовність до поливного сезону 2023

Submitted by admin on Пон, 04/24/2023 - 18:17

Наближається поливний сезон 2023 року.

Завдяки злагодженій  роботи фахівців РОВР у Миколаївській області було своєчасно проведені підготовчі роботи на міжгосподарських зрошувальних системах.

Відповідно до завдань спільного наказу Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації та Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївської області від 13.01.2023 року №3/8,  до роботи у 2023 році,  в Миколаївському районі підготовлено всього: 12 насосних станцій, 31 насосно-силовий агрегат, 23,7 км трубопроводів, 35 км каналів. Готовність державних  міжгосподарських систем дає можливість подати воду для поливу сільськогосподарських культур на площі 10,2 тисячі  гектарів.

З метою гарантованого забезпечення зрошуваною водою потреби всіх водокористувачів, яка у 2023 році  суттєво збільшилася,  виконано ремонт статора СДВ 17-49-10 3200 кВт головної  насосної станції Південно-Бузької зрошувальної системи. Ремонт проводився сторонньою підрядною організацією. Після проведення монтажних та пуско-налагоджувальних робіт 23 березня насосно-силовий агрегат успішно запущено в роботу. Ще один статор такого ж типу заплановано відремонтувати найближчим часом.

Крім того, на головній насосній станції зроблено ремонт трансформатору із заміною масла.

Виконані лабораторні обстеження всіх силових агрегатів та трансформаторів.

Для безперебійної перекачки води проведено розчистку Магістрального каналу Південно-Бузької зрошувальної системи від мулу та наносівпротяжністю 7,5 км, загальним об’ємом близько 2,1 тис м3. 

На водоскиді Степівського водосховища проведено ремонт засувки донного водовипуску діаметром 800 мм в галереї дамби  для пропуску води по водоподаючому тракту та засувки донного водовипуску діаметром 500 мм.

Розпочалась та триває договірна кампанія. Всього будуть укладені договори із 24 аграріями на площу поливу 5,8 тис. га. З державних точок водовиділу водокористувачами планується забрати 27,2 млн. м3.

Впевнені, що всі плани стосовно збільшення у вегетаційному періоді  поточного року обсягів подачі води та площ поливу сільськогосподарських культур будуть виправдані.