Розвиток систем водогосподарського комплексу є життєво необхідним для Півдня України. А враховуючи те, що великі зрошувані масиви залишилися на тимчасово окупованих територіях, їх значення взагалі важко переоцінити.
Зрошувані системи, які обслуговуються системами Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області, не зазнали пошкоджень в наслідок бойових дій та наразі дуже затребувані. Як приклад – площа яку планується зрошувати у поточному році, відповідно до протоколів-намірів, складає 5,8 тис. гектарів, що у 2,5 рази більше ніж було полито у 2022 році.
Налагоджена тісна співпраця між Регіональним офісом водних ресурсів, та сільгосптоваровиробниками задля досягнення єдиної мети – відновлення і стабільної роботи зрошення.
Так, фахівцями Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області проведено ремонт НСП-2 Південно-Бузької зрошувальної системи. Замінено покрівлю будівлі насосної станції площею 140 м2. Відремонтовано та підключено трансформатор ТМ-1000 кВа. Зрошувана вода від НСП-2 буде транспортуватись водокористувачу – ТОВ «С-Росток». Слід відмітити, що насосну станцію «повернули до життя» після вимушеного тривалого простою. До цього НСП-2, через відсутність водокористувачів, не працювала близько 25 років.
За кошти господарства ТОВ «Грінвіл ЛТД» було виготовлено проєкт господарської насосної станції. Виконані будівельно-монтажні роботи. Встановлено 4 насосно-силових агрегати типу Д500-65. У 2023 році будуть поливатись 220 гектарів. Площі зрошення в перспективі планується збільшити до 600 га.
На сьогоднішній день найбільшим партнером Офісу є ПСП «Агрофірма Роднічок», яке займає лідируючі позиції в країні з вирощування томатів. В планах підприємства на поточний рік – використовувати зрошуване землеробство на загальній площі 2900 га, для чого на Південно-Бузькій зрошувальній системі буде облаштовано 73 точки водозабору.
Зважаючи на зацікавленість з боку аграріїв та за участі кваліфікованих спеціалістів експлуатаційних дільниць та офісу, які мають достатній досвід і знання, переконані, що потенціал зрошення обов’язково буде затребуваний повною мірою для забезпечення продовольчої безпеки країни.