Загальна характеристика кризового моніторингу на водних об`єктах області у червні 2023 року.
За дорученнями Держводагентства України №2835/4/2/11-23 та Миколаївської обласної військової адміністрації, у зв’язку з підривом греблі Каховської ГЕС, лабораторіями РОВР у Миколаївської області з 07 червня 2023 року проводиться кризовий моніторинг на водних об’єктах області. Фахівцями лабораторій було відібрано і відпрацьовано 44 проби поверхневих вод та виконано 802 вимірювання. Дослідження проводились у створах басейну р. Південний Буг, Бузького Лиману та суббасейну Нижнього Дніпра річці Інгулець. За результатами досліджень кризового моніторингу якості поверхневих вод області спостерігались перевищення гранично допустимої концентрації за розчиненим киснем р. Інгулець м. Снігурівка, р. Південний Буг м. Нова Одеса р. Інгулець с. Баратівка. В межах норми визначалися: сухий залишок, жорсткість загальна. Забруднення за показником нафтопродуктів не зафіксовано.
Взагалі, якість поверхневих вод басейну р. Південний Буг та Нижнього Дніпра на території Миколаївської області в червні за більшістю показників відповідала нормам для водойм господарсько-питного водокористування.
Крім того, інформуємо про те, що згідно розпорядження Штабу з НС з питань ліквідації наслідків техногенного характеру регіонального рівня від 04 липня 2023 року № 13, враховуючи стан водних ресурсів у зоні надзвичайної ситуації у водоймах водних біоресурсів в межах Миколаївської області: Чорне море, Бузький лиман, Дніпро-Бузький лиман, річки Інгулець, Інгул, Південний Буг (нижче м. Нова Одеса) продовжено повну заборону до 1 серпня 2023 року - купання у водних об`єктах та до 15 липня 2023 року - любительське та промислове добування (вилов).
Наразі, лабораторія вод та грунтів РОВР у Миколаївській області забезпечить забір води для проведення аналізу її якості ще у р.Вісунь.