You are here

Готовність РОВР у Миколаївській області до повені та паводків у 2024 році

Submitted by elena on Птн, 02/02/2024 - 08:33

З метою своєчасного вжиття заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на водних об’єктах в офісі діє аналітично-диспетчерський центр запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на водних об'єктах і водогосподарських системах, який здійснює щоденне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.

Завдяки плідній співпраці з Миколаївським обласним центром з гідрометеорології, Управлінням цивільного захисту Миколаївської облвійськадміністрації аналітично-диспетчерський центр офісу отримує гідрометеорологічні, гідрологічні бюлетені, прогнози водності, штормові попередження, доповідні записки про стан техногенно – природної безпеки.

З Головним управлінням ДСНС у Миколаївській області узгоджений План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені у 2024 році на території Миколаївської області.

Діє узгоджена Інструкція про порядок взаємодії та взаємоінформування Головного управління ДСНС України у Миколаївській області та Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області при виникненні надзвичайних ситуацій (подій) техногенного та природного характеру.

Визначено потенційно-небезпечні ділянки та водойми (місця можливих заторів льоду та затоплень) на річках Миколаївської області у період проходження льодоходу, повені та паводків.

Для запобігання та ліквідації можливих негативних наслідків повені та паводків офісом підготовлені: бригади, техніка (транспортне обладнання та мала механізація), засоби для відкачування води, електростанції (бензогенератори).

Проведено обстеження стану гідроспоруд 7 водосховищ, які знаходяться на балансі офісу, на що складені відповідні акти.

Водосховища, які знаходяться на балансі Офісу, обладнанні водомірними постами, налагоджено телефонний зв’язок, інформація про заповнення, об’єми та скиди води щодобово подається в аналітично-диспетчерський центр РОВР у Миколаївській області.

На всіх об’єктах регіонального офісу встановлено цілодобове чергування відповідальних працівників дільниць.

Фахівцями офісу розробляються пропозиції проєктів встановлення режимів роботи штучних водних об’єктів на 2024 рік.

Гідрологічна ситуація, стан водних об’єктів та гідротехнічних споруд під постійним контролем.