You are here

Співпраця з територіальними громадами Миколаївської області.

Submitted by elena on Срд, 05/22/2024 - 14:54

З метою забезпечення ефективної співпраці та взаємоінформування між територіальними громадами і Регіональним офісом водних ресурсів у Миколаївській області з питань обліку поверхневих водних об’єктів, раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, сьогодні в засіданні в режимі онлайн-конференції начальник відділу водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки офісу Руслан Туз виступив з презентацією для Голів територіальних громад Миколаївської області з наступних питань:

  1. Гідротехнічні споруди на штучних водних об’єктах Миколаївської області: сучасний стан, алгоритм набуття права власності, знесення (ліквідації, демонтажу);
  2. Оновлення відомостей щодо водосховищ та ставків в електронній онлайн-таблиці «Водний кадастр: поверхневі водні об'єкти Миколаївської області».

Вважаємо, що реалізація даного заходу забезпечить ефективну співпрацю та взаємоінформування між територіальними громадами і Офісом з вищевказаних питань.

 

Довідково:

Згідно Положення про Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області, затвердженого наказом Держводагентства України від 29.12.2023 № 180, офіс забезпечує реалізацію державної політики у сфері розвитку водного господарства, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів у межах Миколаївської області.

Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області входить до переліку організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, які здійснюють збір, оброблення та редагування інформації державного водного кадастру за розділом "Поверхневі води" в частині обліку поверхневих водних об’єктів відповідно додатку 2 «Методичних рекомендацій щодо ведення державного водного кадастру за розділом «Поверхневі води» в частині обліку поверхневих водних об’єктів».

За даними  проведеної у 2021 році територіальними громадами  інвентаризації водних об’єктів на виконання пункту 5 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15.04.2021 «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», офісом розроблена електронна онлайн-таблиця (Google таблиця) «Водний кадастр: поверхневі водні об'єкти Миколаївської області» в частині інформації щодо водосховищ, ставків та інших водойм Миколаївської області.

Дана онлайн-таблиця створена для систематизації та оперативного оновлення відомостей про наявність водойм та гідротехнічних споруд, їх основних характеристик, паспортів водних об’єктів, договорів оренди, встановлених режимів роботи, стану виконання заходів набуття права власності на безхазяйні гідротехнічні споруди, прикріплення копій документів (паспортів, договорів оренди, листів) тощо.