You are here

19-20 червня відбулось засідання Міжвідомчого керівного комітету Національного політичного діалогу з питань інтегрованого управління водними ресурсами в Україні та семінар з фінансування водної безпеки

Submitted by elena on Чтв, 06/20/2024 - 14:35

19-20 червня відбулось засідання Міжвідомчого керівного комітету Національного політичного діалогу з питань інтегрованого управління водними ресурсами в Україні та семінар з фінансування водної безпеки, у яких прийняв участь Руслан Туз, начальник відділу водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки

Про національні політичні діалоги

Національні політичні діалоги з інтегрованого управління водними ресурсами сприяють міжвідомчому обговоренню політики та реформи водної галузі. НПД керуються запитом країни проведення та очолюються керівниками відповідних державних установ. У зустрічах беруть участь різні зацікавлені сторони, такі як національні органи влади та установи, неурядові організації, бізнес-спільнота, парламентські органи, наукові кола, міжнародні організації. У рамках фінансованої Програми «ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані» НПД підтримуються в п’яти країнах Східного партнерства: Вірменії, Азербайджані, Грузії, Республіці Молдова та Україні.

Завданнями Міжвідомчої наглядової ради Національного політичного діалогу з питань інтегрованого управління водними ресурсами в Україні є:

  1. надати оновлену інформацію про виконання директив, пов’язаних з водою, в Україні відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також щодо Цілі сталого розвитку 6 («Чиста вода та санітарія»);
  2. обговорити прогрес виконання Водної стратегії України до 2050 р., та представити проект «Керівництва з впровадження принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо управління водними ресурсами на рівні річкових басейнів та на місцевому рівні»;
  3. обговорити прогрес щодо планування річкових басейнів;
  4. обговорити різні аспекти людського капіталу у водної галузі України;
  5. представити та обговорити результати реалізації Програми «ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані» в Україні.

Семінар з фінансування водної безпеки в Україні

Цілі, очікувані результати

  1. Обмін між ключовими зацікавленими сторонами щодо питань водної галузі та можливостей фінансування водної безпеки, у тому числі Програм заходів Планів управління річковими басейнами, та вдосконалення цієї системи в Україні.
  2. Відгуки зацікавлених сторін про плани та попередні висновки з різних аналітичних проектів, пов’язаних з фінансуванням водної галузі України, підготовлених у рамах програми EU4Environment Water and Data.

Про Програму «ЄС для Довкілля: Водні ресурси та екологічні дані»

Програма спрямована на покращення добробуту людей у ​​країнах Східного партнерства ЄС та сприяння їх зеленій трансформації відповідно до Європейської зеленої угоди та Цілей сталого розвитку. Діяльність Програми згрупована навколо двох конкретних цілей: 1) підтримка більш сталого використання водних ресурсів, і 2) покращення використання надійних екологічних даних та їх доступності для політиків і громадян. Програма забезпечує безперервність Фази ІІ «Спільної системи екологічної інформації» та «Водної ініціативи ЄС Плюс для країн Східного партнерства».

Програму впроваджують п’ять організацій-партнерів: Австрійське Агентство з навколишнього середовища (UBA), Австрійське Агентство розвитку (ADA), Міжнародний офіс з водних ресурсів (OiEau) (Франція), Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Європейська Економічна комісія ООН (ЄЕК ООН). Діяльність в основному фінансується Європейським Союзом а також співфінансується Австрійським Агентством розвитку та Французьким водним агентством Артуа-Пікардії на основі бюджету 12,75 мільйонів євро (12 мільйонів євро внесок ЄС). Термін реалізації - 2021-2024 рр.