Завершення поливного сезону 2015 року.
Миколаївська область за природною зволоженістю знаходиться у несприятливих для вирощування сільськогосподарських культур кліматичних умовах. Перетворення сільськогосподарського виробництва у високо розвинутий сектор економіки неможливе без ослаблення його залежності від цих умов. Одним із шляхів вирішення питання забезпечення високоякісною сільськогосподарською продукцією є використання зрошення.
По Жовтневому району до поливу було підготовлено 13,306 тис.га зрошуваних земель, яка з різних причин використовується в неповному обсязі. Жовтневим управлінням водного господарства в 2015 році разом з водокористувачами було підписано договорів на площу – 5074 га. Для забезпечення зрошуваною водою цієї площі управління здійснило чималу роботу. Так, завдяки злагодженій роботі працівників Жовтневого УВГ виконувалося безперебійне постачання води водокористувачам згідно планів та заявок. Починаючи з 13 травня 2015р. Жовтневе УВГ розпочало подавати воду для водокористувачів по Інгулецькій ЗС, а з 5 травня – по Явкінській ЗС від ПНС-4 по напірному трубопроводу НТ-36.
Всього за поливний сезон 2015 року було подано 8017 тис.м3 води. Полито 5074 га фізичної площі та проведено 26598 гектарополивів.
Жовтневий район є основним виробником овочевої продукції в області. Велику увагу вирощуванню культур на зрошенні приділяють господарства: ТОВ «АТФ «Агро – Діло», ПСП «Агрофірма «Роднічок», ФГ «Чернохатове», СГВК «Авангард», які отримують високі врожаї цукрового буряку – 600 ц/га, томатів – 560 ц/га, картоплі – 220 ц/га, кукурудза – 100 ц/га.
Необхідно виділити і саму ПНС-4, на якій встановлено 4 насосних агрегати загальною потужністю 1760 кВт та продуктивністю 3600 м3/с. Саме ПНС-4 є основною насосною станцією управління. Так, завдяки ПНС-4 Жовтневе УВГ подало водокористувачам по Явкінській ЗС 6969,874 тис.м3, на що було затрачено чималу кількість електроенергії на перекачку води – 766859 кВт.год. Проводиться робота по покращенню естетичного вигляду станції та прилеглої території для приведення її до показового стану. Особливу подяку слід виділити начальнику експлуатаційної дільниці № 2 Лакутіну С.А. та всім його працівникам за кропітку працю для безперебійної подачі замовленої води від ПНС-4, таких як: машиністів насосних установок Скоробогатих А.М., Овчінніков Ю.О. та Грищенка М.Ф.
За вегетаційній період виконувались такі доглядові роботи як: окоска каналів Р-11-1-1, Р-11-4 Інгулецької зрошувальної системи, Спаського магістрального каналу та скидного каналу С-1, колекторно-дренажної мережі на загальній площі 143 га. Проводилась хімічна боротьба з очеретом гербіцидом “Раундап” - 4,7 га. Очищено зрошувальних каналів від мулу загальним об’ємом 8,1 тис.м3, після чого проводились роботи по планування укосів та берм – 7,0 тис.м3. Для покращення технічного стану гідротехнічних споруд проводились бетонні роботи об’ємом 23 м3, та вирубка дерево-чагарникової порослі на каналах – 54,3 га.
Були здійсненні основні та необхідні заходи щодо забезпечення надійної роботи дренажних насосних станцій, які захищають населені пункти і сільгоспугіддя від підтоплення. Дренажними насосними станціями Жовтневого УВГ було відкачено грунтових вод в об’ємі 1365,396 тис.м3, на що було витрачено 68082 кВт.год.
Сьогодні в Україні складна політична і економічна ситуація, але для відродження країни необхідно відновити престиж меліорації, сформувати на державному рівні розуміння того, що меліорація – гарант сталого агровиробництва - один із важливих елементів фінансової та матеріальної стабільності держави.
В. о. начальника ЖУВГ М. М. Хайчевський