You are here

Оприлюднення показників виконання фінансово-господарської діяльності Південно-Бузького БУВР за 2015 рік (25.01.2016)

Submitted by elena on Втр, 02/02/2016 - 11:25

 І. Цілі та завдання управлінь водного господарства

 Південно-Бузького БУВР

   1. Організація виконання довгострокових державних i комплексних програм щодо розвитку меліорації земель i поліпшення екологічного стану зрошувальних угідь; захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь.

   2. Здійснення комплексу організаційно-технічних заходів щодо забезпечення працездатності, ремонту, збереження, утримання та оглядових робіт на окремих об’єктах інженерної інфраструктури державних міжгосподарських   меліоративних систем.

  3. Організація експлуатації міжгосподарських меліоративних систем та окремих об’єктів інженерної інфраструктури, які перебувають у державній власності.

   4. Здійснення заходів, пов’язаних з запобіганням шкідливої дії вод, i лiквiдацiєю її наслідків, включаючи протипаводковий захист сільських населених пунктів i земель.

   5. Здійснення комплексу робіт з експлуатації, поточного та капітального ремонтів меліоративних систем, водогосподарських споруд, водосховищ та інших об’єктів міжгосподарських систем, та вжиття відповідно до законодавства та нормативно-правових актів, заходів щодо збереження меліоративних фондів, які перебувають у державній власності, а також здійснення відповідно до законодавства ремонту на договірних засадах внутрішньогосподарської меліоративної мережі чи споруд цієї мережі.

   6. Здійснення відповідно до законодавства в межах своїх повноважень, контролю за раціональним використанням, охороною вод та відтворенням водних ресурсів, дотриманням суб’єктами господарювання, незалежно вiд форм власності, у тому числі іноземними, вимог водного законодавства, стандартів, норм i  правил водокористування.

   7. Підготовка проектів кошторисів доходів i видатків на експлуатацію загальнодержавних i міжгосподарських державних меліоративних систем та заходів з охорони i раціонального використання водних ресурсів. Визначення за погодженням з районними адмiнiстрацiями переліку об’єктів захисту вiд шкідливої дії вод відповідно до затверджених програм, будівництво яких фінансується із державного та місцевого бюджетів, та подає їх на розгляд облводресурсів, з подальшим поданням Держводагентству.

   8. Здійснення контролю якості виконаних робіт з ремонту споруд, гідромеханічного та електротехнічного устаткування водогосподарських об’єктів.

   9.  Сприяння розвитку питного водопостачання у сільській місцевості.

   10. Здійснення контролю за дотриманням встановленого режиму роботи водосховищ комплексного призначення водогосподарських систем i каналів, технічним станом гідротехнічних споруд, які знаходяться на балансі управління.

   11. Організація розробку та виконання заходів для забезпечення безаварійного пропуску повені та паводків на меліоративних системах i водогосподарських спорудах.

   12. Розгляд та погодження проектів щодо умов i режиму використання води при будівництві чи реконструкції господарських об’єктів, погодження дозволів на спеціальне водокористування водокористувачам, які отримують воду із міжгосподарських зрошувальних систем, видача в установленому порядку дозволів на проведення робіт на землях водного фонду та меліоративних систем, забезпечення ведення державного обліку водокористування на меліоративних системах.

  13. Забезпечення моніторингу зрошувальних земель і підтоплення сільських населених пунктів на території району відповідно до Програми державного моніторингу довкілля в системі Держводагентства України.

  14. Здійснення контролю за меліоративним станом зрошувальних земель, та технічним станом меліоративних систем.

  15. Виступає розпорядником бюджетних коштів, які йому виділяються, сприяє залученню i розміщенню вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку водогосподарсько - мелiоративного комплексу. 

  16. Організація роботи, пов’язаної з забезпеченням єдності та необхідної точності вимірювань, підвищення рівня метрологічного забезпечення відповідно до вимог нормативних документів з метрологічної діяльності.

  17. Подання в установленому порядку пропозицій щодо оголошення природних водних об’єктів, що є історичною, екологічною, культурною або науковою цінністю.

  18.Виконання робіт з проектування, будівництва нових і реконструкція існуючих меліоративних систем та об’єктів інженерної інфраструктури.

  19. Розгляд в установленому порядку договорів на оренду водних об’єктів району та у межах своєї компетенції надання по них висновків.

  20. Звернення до органів місцевого самоврядування з пропозиціями щодо цільового використання коштів, отриманих за використання водних ресурсів для розвитку та відновлення водогосподарських систем і водних ресурсів.

  21. Сприяння розвитку науково-технічного прогресу, організація впровадження у виробництво винаходів і раціоналізаторських пропозицій, обмін досвідом з питань водного господарства.

  22. Надання суб’єктам господарювання та фізичним особам платних послуг відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Результати діяльності організацій Південно – Бузького  БУВР

Фонд оплати праці у 2015 році становив 28192 тис.грн. нарахування на заробітну плату складали 9983 тис.грн. Середньооблікова кількість працівників становить 1325 чол. В тому числі працювало 308 керівників і спеціалістів. Середньомісячна зарплата працівників у 2015 році складала 1786 грн. Середньомісячна зарплата керівників становила 2406 грн. Станом на 01 січня 2016 року, відповідно до п.25 додатка до Постанови КМУ від 01.03.2014 № 65, заборгованість з виплати заробітної плати працівникам відсутня. Протягом минулого року в повному обсязі забезпечено обов’язкові виплати та видатки на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії.

На виконання Наказу Держводагентства України «Про забезпечення виконання завдання власних надходжень від надання платних послуг» за 2015 рік розмір надходжень на спец рахунок становить 16740,4 тис.грн.  На поповнення бюджетного фінансування за 2015 рік  направлено кошти спеціального фонду в сумі 9784 тис.грн.

Протягом 2015 року підвідомчі організації Південно – Бузького БУВР забезпечували проведення ремонтних робіт та підготовки державних міжгосподарських зрошувальних систем до поливного сезону.

В термін до 1 квітня, відповідно до спільного наказу Мінагрополітики та Держводагентства від 6.01.2015р. № 6/1, були виконані всі поставлені завдання з підготовки зрошувальних систем до поливного сезону  2015 року. В цілому площа підготовки склала 40,6 тис. га. Підготовлено до роботи 38 насосних станцій (100% від завдання), відремонтовано та підготовлено 119 насосно-силових агрегатів (100% від завдання), проведено ремонт 168 гідроспоруд (100% від завдання), підготовлено до роботи 81 км трубопроводів (100% від завдання), виконано очищення відкритої зрошувальної мережі від мулу в обсязі 23,5 тис. м3(що на 16 % більше, ніж у минулому році), виконані бетонні роботи в обсязі 25,6 м3 (135% від завдання), підготовлено та відремонтовано 32 гідропости.

Для забезпечення належного технічного стану та естетичного вигляду підвідомчими організаціями протягом 2015 року виконано ремонтних робіт на загальну суму 3333,5 тис. грн. (104% від плану), в тому числі проведено капітальний ремонт обладнання на суму 697,5 тис. грн.

Відповідно до наказу Держводагентства №10 від 02.02.15р "Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарського меліоративного комплексу" за 2015 рік виконано очищення міжгосподарської мережі від мулу в обсязі 33,7 тис. м3 (112% від річного завдання), підготовлено та відремонтовано 100 насосно-силових агрегати (100% від річного завдання). Розроблено та  впроваджено 15 рацпропозиції, економічний ефект від яких склав 60,4 тис. грн.

Згідно завдань спільного наказу Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та облводресурсів «Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2015 році» від 21 січня 2015р № 5/6, в Миколаївській області було підготовлено зрошувальні системи на площі 40,6  тис. га.

Масові поливи в області розпочались в першій декаді травня.

Всього у 2015 році  в області полито сільськогосподарських культур на загальній  площі 26,0 тис. га., що на 0,5 тис. га більше ніж за аналогічний період минулого року. З загальної площі политих земель різними способами було полито: дощуванням - 14,1 тис. га, поверхневим способом - 3,6 тис. га та крапельним - 8,3 тис. га. Виконано 155,2 тис. гектарополивів. Водогосподарськими організаціями Миколаївського облводресурсів на полив сільськогосподарських культур подано 22,7 млн. куб. м води.

У минулому році водокористувачами області було встановлено 11 нових дощувальних машин, для поливу на загальній площі - 945  га.

У 2015 році отримано коштів з бюджетів усіх рівнів, природоохоронного фонду та інших джерел (крім державного бюджету), направлено на виконання заходів, пов’язаних з функціональними повноваженнями у Миколаївській області  в сумі 67889 тис.грн. В тому числі:

на меліорацію земель направлено 33630тис.грн.;

на природоохоронні заходи направлено 15774 тис.грн;

на першочергове водопостачання сільських населених пунктів направлено 32273 тис.грн.

Випадків виробничого травматизму, пожеж та дорожньо-транспортних пригод в організаціях Південно-Бузького БУВР не було.

ІІІ. Виконання природоохоронних заходів

для покращення екологічного стану річок,

водоохоронних зон та прибережних захисних смуг,

їх економічна ефективність та соціальна значимість.

Результати спостережень за станом водних об’єктів та гідротехнічних споруд.

На балансі Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів та управлінь водного господарства, що належать до сфери управління облводресурсів, знаходяться 12 водосховищ та 5 ставків загальною площею 2813 га, об’ємом 115,053 млн.м3.

Завданням управління є розробка та виконання заходів для забезпечення безаварійного пропуску повені та паводків. Щорічно розробляється та затверджується план дій водогосподарських організацій облводресурсів з підготовки до пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків.

Розрахунки наявних сил та засобів по районах області надаються до Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

Розроблені режими робіт водосховищ та ставків в басейнах річок Верьовчина, Березань, Сосик та Громоклея, враховуючи прогнози паводків, забезпечено подекадний контроль за їх дотриманням, визначені зони затоплення на цих річках.

Управліннями Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів розроблено 121 лінійних схем річок області. Розроблено та затверджено 1068 режимів робіт водних об’єктів, враховуючи прогнози паводків забезпечено по декадний контроль за їх дотриманням.

На 471 орендованих водних об’єктах розроблено документацію з режиму роботи та правил експлуатації.

За 2015 року 5 дренажними насосними станціями, які знаходяться на балансі Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів, перекачано 1424,539тис. м3 води.

У результаті вжитих Південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів заходів до місцевих бюджетів за оренду водних об’єктів надійшло 96,4 тис. гривень.

За 2015 року на охорону та відтворення водних ресурсів в Миколаївській області виконано робіт на загальну суму 32 млн. грн.

Впродовж 2015 року розглянуто 153 заява на отримання висновку щодо можливості видачі дозволів на спеціальне водокористування. Розглянувши представлені документи надано 132 позитивних висновків та 21 відмови.

В період проходження щорічних Всеукраїнських акції до «Дня Води», «Місячника благоустрою», «Дня Довкілля», «Дня Південного Бугу» та «Дня Дніпра», працівниками облводресурсів та підвідомчих управлінь водного господарства, залучаючи місцеву громадськість, школярів та студентів, проведена наступна робота: очищено від сміття 60,5 км берегів; прибрано 175,3 га території, висаджено 1759 дерев та 351 кущів, ліквідовано 50 стихійних сміттєзвалищ, упорядковано 26 джерел, всього прийняло участь більше 1200 осіб, вирубано чагарників - 120 га, обрізано, побілено, обкопано – 363 дерев, відремонтовано  32 гідропостів, побілено та пофарбовано конструкцій ГТС - 1183 шт./1407м2, впорядковано 2 місця зберігання сміття.

В області організований конкурс дитячого малюнку «Вода джерело життя».     В конкурсі взяли участь близько 600 дітей з усіх районів області.