Протягом І кварталу 2014 року підвідомчі організації облводресурсів забезпечували проведення ремонтних робіт та підготовки державних міжгосподарських зрошувальних систем до поливного сезону, збереження та відтворення водних ресурсів, виконання протипаводкових та природоохоронних заходів.
В термін до 1 квітня, відповідно до спільного наказу Мінагрополітики та Держводагентства були виконані всі поставлені завдання з підготовки зрошувальних систем до поливного сезону у 2014 році.
В цілому до роботи підготовлено 41 насосна станція (100% від завдання). На міжгосподарських зрошувальних системах виконано очищення каналів від замулення в об’ємі 20,3 тис. м3 (128% від завдання). Підготовлено 82,4 км сталевих трубопроводів, 131 насосно-силовий агрегат, з яких 49 відремонтовано та одного проведено капітальний ремонт. Проведено ремонт 159 гідроспоруд (100% від завдання), виконані бетонні роботи в обсязі 19м3.
Для забезпечення у 2014 році водокористувачів водою в повному обсязі ГНС Південнобузької ЗС працювала протягом грудня 2013р, січня 2014р. для наповнення каскаду водосховищ.
Управліннями водного господарства заключено договори з 81-им водокористувачем на подачу води на площу 13,1 тис. га.
Ситуація із заключенням договорів на полив сільгоспкультур ускладнюється нестабільним політичним становищем. Так, Жовтневим УВГ отримано відмову від поливу 2,0 тис га зрошуваних земель із запланованим водозабором – 7,5 млн. м3 від інвестора ТОВ «Агро-Діло».
З 3 квітня в області розпочався поливний сезон.
Станом на 15.04.14 р. полито 160 га крапельним способом.
За 1 квартал поточного року підвідомчими організаціям облводресурсів власні надходження від наданих платних послуг становили 310,5 тис.грн.
На поповнення недостатнього бюджетного фінансування у 1 кварталі направлено коштів спеціального фонду в сумі 209,3 тис.грн.
З них на поповнення недостатнього бюджетного фінансування за використану електроенергію управліннями Миколаївського облводресурсів було сплачено із спеціального фонду 700,0 грн.
Між тим, протягом 1 кварталу спостерігається зростання кредиторської заборгованості постачальникам товарів та послуг, та заборгованості підзвітним особам на 356,2 тис.грн. Станом на 01.04.2014 р. заборгованість становить 2,8 млн.грн.
Дебіторська заборгованість по доходам знизилась у 1 кварталі на 1,6 тис.грн. та становить 579,8 тис.грн., з неї:
488,6 тис.грн. заборгованість 2011-2012 років, знаходиться в судовому провадженні під прокурорським наглядом;
77,6 – заборгованість 2013 року;
13,6 – заборгованість 2014 року.
За 1 квартал 2014 року підвідомчими управліннями облводресурсів отримано коштів з бюджетів усіх рівнів, природоохоронного фонду та інших джерел, направлених на виконання заходів пов’язаних з функціональними повноваженнями в сумі 9,6 млн.грн.
Згідно наказу Держводагентства України №10 від 03 лютого 13 р, зекономлено 640 тис.грн. бюджетних коштів за рахунок використання лічильників багатотарифного обліку електроенергії.
Завдяки організаційно-технічним заходам заощаджено 165 тис.кВт-г електроенергії на суму 177 тис. грн.
Очищено 6,6 тис. м3 міжгосподарської мережі від мулу (23,6% від річного завдання), відремонтовано 66 насосно-силових агрегатів (61,1 % від річного завдання).
З початку року виконано ремонтних робіт на загальну суму 142,0 тис. грн. (що складає лише 43% від аналогічного показника за минулий рік). Це зумовлено не оплатою рахунків на ремонтні роботи та матеріали органами Держказначейства з липня 2013 року. Значну допомогу при проведенні ремонтних робіт для забезпечення поливного сезону надавали водокористувачі.
Відповідно до постанови КМУ №65 від 1 березня 14р. «Про економію бюджетних коштів…» визначено припинення проведення ремонту (крім приміщень що перебувають в аварійному стані). В результаті чого водогосподарські організації не можуть виконувати поточний та капітальний ремонт зрошувальних мереж, насосних станцій, енергетичного обладнання, виробничих будівель, водосховищ. У разі виникнення нагальної потреби ремонту насосно-силового обладнання, його не можна буде провести і таким чином поливний сезон ставиться під загрозу.
На даний час проводиться капітальний ремонт 4-ох насосно-силових агрегатів ГНС Спаської та Південнобузької ЗС і по завершенню не відомо яким чином проводити оплату виконуваних робіт.
З початку року згідно графіків, пройшли щорічне навчання та перевірку знань з питань охорони праці та електро- пожежної безпеки 633 працівника, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки та 18 спеціалістів – членів комісій з перевірки знань в управліннях.
Майже всі управління одержали дозволи Держгірпромнагляду на пуск насосних станцій у поливному сезоні 2014 року.
На охорону праці у I кварталі витрачено 20,2 тис.грн. спец коштів, тобто по 16 грн. на 1 працівника.
Працівники забезпечені спецодягом на 88%, спецвзуттям – на 81%, укомплектованість об’єктів вогнегасниками згідно норм належності складає 80%.
Виробничого травматизму, ДТП та пожеж не було.
Техніка та механізми працювали на міжгосподарській мережі і були залучені для надання платних послуг, надходження від яких склали 61 тис. грн., що майже на рівні І кварталу 2013 року.
З метою збереження та відтворення водних ресурсів області, фахівцями облводресурсів та підвідомчих організацій за І квартал поточного року прийнято участь як треті особи у 147 перевірках водогосподарських об’єктів з територіальними органами ДСНС.
До Державного та місцевого бюджетів за спеціальне використання водних ресурсів в Миколаївській області за І квартал поточного року надійшло 15,1 млн. грн., що на 5,8 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
Плата за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного та місцевого значення склала 13,9 тис. грн.
З метою попередження підтоплення сільських населених пунктів, з початку року 5 дренажними насосними станціями, які знаходяться на балансі облводресурсів було відкачано 64,4 тис. м3 води.
Фахівцями облводресурсів та управлінь водного господарства разом з місцевими органами самоврядування та власниками ставків двічі на рік розробляються режими роботи та складаються лінійні схеми водотоків.
Розроблено 113 лінійних схем річок області, 344 режими робіт водосховищ та ставків (у тому числі 71 у І кварталі), враховуючи прогнози паводків, забезпечено подекадний контроль за їх дотриманням, визначені зони затоплення на цих річках.
Розроблено та погоджено 10 паспортів водних об’єктів.
В області обліковано 1197 водних об’єктів, фактичне наповнення яких складає 279,3 млн. м3 (при НПР – 375,3 млн. м3), корисний об’єм на теперішній час становить 130,3 млн. м3. Об’єм заакумульованої води у водних об’єктах області склав 132,5 млн. м3.
Всі підпорядковані водні об’єкти обладнанні водомірними постами, налагоджено радіо та телефонний зв’язок, інформація про заповнення, об’єм та скиди води щодобово подається в аналітично-диспетчерський центр облводресурсів.
Протягом І кварталу проведено 1 семінар по водним ресурсам та 21 нараду з орендарями водних об’єктів.
Облводресурсів разом з підвідомчими організаціями проведена наступна робота до “Всесвітнього Дня Води”: 46 виступів в школах, інтернатах, професійно-технічних училищах та перед громадськістю; в газетах області надруковано 15 статей; разом з громадськістю, розчищено від сміття та впорядковано 33,6 км прибережних захисних смуг малих річок та водосховищ; відновлено та приведено до належно-естетичного вигляду 8 джерел води; висаджено 639 дерев та кущів; ліквідовано 8 несанкціонованих сміттєзвалища.
З 1 квітня по 8 травня в області проходить щорічна Всеукраїнська акція «Місячник благоустрою», 12 квітня проведено щорічну акцію День довкілля (День благоустрою). На даний час в рамках акцій виконана наступна робота: очищено від сміття 28,5 км берегів, прибрано 98,4 га території, висаджено 1572 дерев та кущів, ліквідовано 30 стихійних сміттєзвалищ, упорядковано 8 джерел та 9,7 тис. м2 газонів та квітників.
Станом на 1 квітня 2014 року в облводресурсів працює 1241 особа.
З них: 103 керівника, 237 – інженерно-технічних працівників 901 робітник. Віком до 35 років працює 34% працівників. Повну вищу освіту мають 67% інженерно-технічних працівників. План підвищення кваліфікації становить 64 працівники. Пройшли підвищення у І кварталі - 8.
357 робітників пройшли підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації у Нікопольській ТШ (40%).
Щорічне навчання та перевірку знань з охорони праці пройшов 651 працівник, зайнятий на роботах з підвищеною небезпекою.
3 особи бажають навчатися у НУВГП на денній формі навчання.